Detoxikácia

1.Prečo detoxikácia?

Pravidelná detoxikácia je kľúčovým prvkom zdravého fungovania tela.

Detoxikácia je to, čo telo robí prirodzene, čiže neutralizuje, transformuje alebo sa zbavuje nechcených materiálov alebo toxínov. Takže keď hovoríme o detoxikácii, hovoríme o zlepšovaní a optimalizácii funkcii vlastného detoxikačného systému tela.

Ľudské telá sú prirodzene vybavené dômyselným a vysoko interaktívnym systémom orgánov a procesov, prostredníctvom, ktorých sa mobilizujú a odstraňujú toxické látky z tela priebežne.

Jedná sa o tieto základné orgány a cesty eliminácie toxínov z tela:

hrubé črevo
pečeň
obličky
lymfatické cievy
pľúca
koža
krv

Každá z týchto ciest je synergicky prepojená a vzájomne závislá na ostatných, a keď všetky cesty riadne fungujú môžme sa tešiť dobrému zdraviu.

Avšak, ak je jedna alebo viac z týchto dráh spomalená, preťažená, zahltená, alebo funguje menej ako optimálne, kladie to neprirodzenú záťaž na ostatné, čo má často za následok nepríjemné symptómy. Dlhodobé pôsobenie toxínov ovplyvňuje metabolizmus,
správanie a imunitný systém.

To vedie k priberaniu a častým chorobám.

Je prirodzené, že si čistíme zuby, umývame sa, umývame si vlasy a chceme vyzerať a cítiť sa čisto. Rovnako by sme mali vnímať aj detoxikáciu, ako vnútorne čistenie.

2. Čo mi detoxikácia prinesie?

Detoxikácia prináša späť rovnováhu a správne fungovanie organizmu.

Detoxikácia vám pomôže:

  • Zlepšiť imunitný systém
  • Schudnúť a naštartovať metabolizmus
  • Spomaľovať starnutie
  • Dostať vás do rovnováhy
  • Zvýšiť vašu energiu
  • Zabráňiť chronickým ochoreniam
  • Zlepšiť kvalitu pokožky
  • Obnoviť  rovnováhu systémov tela

3. Ako sa robí a čo sa deje počas detoxikácie?

Detoxikácia sa robí v určitých obdobiach, ktoré sú vhodné a prirodzené k organizmu.

Postup:

- vymeňte rannú kávu za zelený čaj
- zvýšite príjem ovocia a zeleniny
- vylúčite lepok
- pite detoxikačné džúsy alebo smoothie
- pite viac vody ako obvykle
- jedzte viac vlákniny
- vylúčte jednoduché sacharidy ako biely cukor a múku
- eliminujte  kofein, alkohol, tabak
- dajte si kvalitnú masáž
- spite viac

Pri detoxikácií, majú bunky nášho tela možnosť naraz uvoľniť ešte väčšie množstvo uložených toxínov, patogénov, nečistôt, metabolických odpadov a iných materiálov, ktoré do tela nepatria.

4. Sprievodne symptómy pri detoxikácií a čo s nimi?

Musíme však upozorniť na to, že detoxikácia ako základ zdravého životného štýlu so sebou prináša aj sprievodné symptómy, ktoré nie sú vždy príjemné. Nie každý ich však musí mať.

Dokonca len taký „absťák“ na pár dní od vecí, ako je pitie kávy, fajčenie, vylúčenie cukru môže u nás vyvolať nežiadúce reakcie.

Sprievodne symptómy pri detoxikácií:

a) Bolesť hlavy

- výpadok kofeínu. Ak pravidelne pijete kofeínové nápoje pred detoxikáciou, môže dôjsť k bolesti hlavy z náhleho vysadenia kofeínu. Podráždenosť a migrény sú charakteristickými znakmi vysadenia kofeínu.

Pri detoxikácií majú bunky možnosť uvoľniť ešte väčšie množstvo uložených toxínov, patogénnych a odpadových látok, čo spôsobuje bolesti hlavy. Znížená hladina cukru a kofeínu môže spôsobovať bolesť hlavy. Riešenie je použiť napr. pepermintové esenciálne oleje. Piť dostatok vody počas celej detoxikácie.

- Nízka hladina krvného cukru. Náhly pokles kalórií a vysoká spotreba vody môže tiež viesť k bolestiam hlavy.

b) Únava, bolesť celého tela

Máte pocit, že vás prešiel autobus? Nie ste sami! Vaše telo pracuje nadčas, aby sa zbavilo nežiaducich toxínov. Vyžaduje si to viac spánku.

c) Hnačka

Naše telo prirodzeným spôsob odstraňuje odpad, aby potom mohlo zažiariť. Všetko čo bolo nežiaduce pôjde von. Nie je to pekné, ale je to nutné. Opäť platí, že aby vaše telo robilo to, čo vie robiť, treba mu doslova pomôcť to uvoľniť.

d) Chrípka

Ak u vás začne dochádzať k zápche pri detoxikácii, môžu sa u Vás objaviť príznaky chrípky, ako je zdurenie lymfatických uzlín, upchatý nos alebo výtok z nosa, bolesť hrdla.

e) Pokožka

Ak je pečeň skutočne založená toxínmi, môžete začať detoxikáciu cez kožu. Môžu sa vám dokonca objaviť vyrážky. To je normálne, kedže pokožka je najväčším orgánom tela a pomáha nám detoxikovať sa aj cez póry.

Vyberte si:

Detoxikácia stravou:     3 dňový Detox Štart     7 dňový Detox Ideál     28 dňový Detox Extra

Detoxikácia 100% RAW šťavami:     Džúsový detox - 1deň     3 dni     5 dní