Ako nám kardio pomáha chudnúť..?

kardio-cvicenie-edieta.jpg

Určite to myslíte s chudnutím vážne a ladné krivky túžite nielen získať, ale si ich aj udržať. Navyše chcete mať počas zhadzovania kíl dobrú náladu a kopec energie. V tom prípade to bez poriadneho spotenia sa pri aeróbnej aktivite, teda kardio tréningu, nepôjde.

Sami na sebe vďaka pravidelnému behu, korčuľovaniu, bicyklovaniu či obliehaniu kardio sekcie vo vašej posilke pocítite, že sa kilá začnú strácať zázračne rýchlo. Ak cvičíte v posilňovni, môže vás tréner naučiť tridsaťminútový intervalový vytrvalostný tréning, ktorý je momentálne najefektívnejším spôsobom, ako spaľovať kilojouly a zároveň pracovať na zlepšovaní kondičky. Má samé výhody, je kratší, účinnejší ako klasický tréning a tuk sa spaľuje aj po cvičení! A navyše sa pri ňom nenudíte.

Ak milujete klasický beh v prírode, skákanie cez švihadlo či bicyklovanie, máte záľubu, ktorá vysoko efektívne spaľuje tuk. Stačí sa jej venovať pol hodinku tri alebo štyrikrát do týždňa a zaručene budete chudnúť. Samozrejme, veľké zmeny nespozorujete zo dňa na deň, preto sa vybavte pevnou vôľou. Počas prvých týždňov tréningu si radšej vychutnávajte vyplavené hormóny šťastia, ako pohľad na ručičku váhy. Ak však spojíte trénovanie s vyváženou diétnou stravou päťkrát denne, budete o pár kíl ľahší už po dvoch-troch týždňoch. A to je predsa veľký úspech!

4 benefity kardio tréningu

  1. Schudnete. Jednoducho preto, že zvýšite energetický výdaj a nakopnete metabolizmus.
  2. Vyformujete si postavu. Spevníte ju, tukové vankúšiky začnú miznúť.
  3. Získate vynikajúcu kondíciu. Vďaka nej budete pôsobiť atraktívne, ľahšie zvládnete stres, bez problémov vybehnete na piate poschodie a prešprintujete po ulici, aby ste stihli autobus :)
  4. Budete mať lepšiu náladu. A to je veľmi dôležité, pretožejesenný splín vplýva negatívne nielen na vás a ľudí okolo, ale aj oslabuje imunitu...

Cvičte kardio a chudnite!

 


Nasledujúci článok
4 tipy čo jesť počas horúčav...


Ďalšie v sekcii: Rady pre zdravie

Téma: Rady pre zdravie

Chcete schudnúť, prečistiť alebo nepribrať?

Pozrite si programy eDiéty:
dieta-pre-zeny-klasik.png
Objednať Diéta pre ženy
Navaríme, zabalíme, dovezieme.
dieta-pre-muzov-klasik.png
Objednať Diéta pre mužov
Navaríme, zabalíme, dovezieme.