5 zdravých horúcich kakaových receptov...

cokolada.jpg

Horúca čokoláda a kakao sú základom zimného obdobia a zároveň vytúženou relaxáciou! Avšak vopred balené druhy kakaa či čokolády môžu byť plné cukru a zbytočných prísad. Uspokojte svoje chuťové poháriky a pritom ostaňte štíhli aj počas tohto chladného, zimného obdobia s piatimi zdravými, kakaovými receptami!

Je to čokoláda alebo kakao ...?

Hoci horúca čokoláda a kakao sa často považujú za jedno a to isté, v skutočnosti sú to dve odlišné potraviny. Horúca čokoláda ponúka bohatú chuť z roztopených čokoládových kúskov a zmesí, kakao využíva kakaový prášok. Horúce kakao je viac prospešné pre Vaše zdravie, pretože si sami môžete upraviť množstvo cukru, alebo ho nahradiť zdravšími sladidlami ako napríklad Stevia), alebo dokonca aj vybrať druh kakaa podľa jeho kvality. V obidvoch prípadoch môžete sami zvoliť čo si do horúceho nápoja pridáte, odporúčame mlieko s nízkym obsahom tuku a nesladené mlieko.

Domáci recept na Horúce kakao

Výroba domáceho, horúceho kakaa v pohodlí vlastnej kuchyne je veľmi jednoduchá, a zároveň je nápoj zdravší, nakoľko si môžete sami zvoliť prírodné ingrediencie a kontrolovať nechcené cukry alebo znížiť obsah tuku v mlieku. Nižšie uvedený recept je pre jednu porciu, ale vynásobením zložiek na požadovaný počet porcií pripravíte dostatočné množstvo aj pre svojich blízkych!

Zloženie:

• 1 šálka mlieka (nízkotučného alebo odtučneného)

• 2 lyžice nesladeného kakaového prášku

• 1 lyžica cukru, alebo pomerne k tomu Stevia alebo iné sladidlo

• ¼ čajovej lyžičky vanilkového extraktu

• Štipka soli (voliteľné)

Inštrukcie:

V malom hrnci zohrievajte mlieko až do želaného tepla, alternatívne môžete mlieko ohriať aj v mikrovlnnej rúre. Pridajte kakaový prášok, sladidlo, vanilkový extrakt a soľ a miešajte, kým sa všetky zložky úplne nerozpustia. Nalejte do svojho obľúbeného hrnčeka a vychutnajte si ho!

5 zdravých receptov a nápadov na horúcu čokoládu a kakao:

Pre nasledovné recepty pridajte ďalšie prísady do domáceho horúceho kakaového receptu uvedeného vyššie, pokiaľ nie je uvedené inak.

1. Mexická horúca čokoláda.

Pre jedinečnú príchuť horúcej čokolády zmiešajte štipku škorice a kajenského korenia do horúceho kakaového receptu. Môžete ozdobiť škoricovými tyčinkami.

2. Horúca, tmavá, mätová čokoláda

Vymeňte nesladený kakaový prášok s tmavým kakaovým práškom a primiešajte extrakt z mäty alebo  pridajte čerstvú mätu do mlieka (nezabudnite vytiahnuť listy mäty pred podávaním).

3. S'more, prosím

Vložte do horúceho kakaa zopár mini marshmallows a dajte nápoj zohriať na niekoľko sekúnd do mikrovlnnej rúry, alebo posypte kakao drvenými grahamovými sušienkami.

4. Čokoládové arašidové maslo

Pre bohatú, orechovú chuť roztopte arašidové maslo do vášho horúceho kakaa! Pridajte čerstvú šľahačku a posypte ju nakrájanými arašidmi. Môžete tiež experimentovať s ostatnými maslami, vrátane mandľového a kešu masla.

5. Perníkové horúce kakao

Zmiešajte štipku hnedého cukru, škorice, nového korenia, mletého zázvoru a morskej soli do horúceho kakaa. Kakao odporúčame ako lahodný nápoj k perníkom.

Hoci uvedené recepty určite nesklamú, každý má vlastné preferencie rôznych chutí. Neváhajte a vytvorte svoje vlastné nápady, vymeňte, pridávajte alebo vyberajte nové ingrediencie, ktoré sa prispôsobia vašim chutiam. Napríklad pridajte viac kakaového prášku, ak si prajete bohatšiu čokoládovú chuť, použite rôzne mliečne nápoje ako napríklad mandľové, kešu, sójové, kokosové alebo ryžové mlieko. Najväčším benefitom domáceho horúceho kakaa nie je nevyhnutne zdravé stravovanie, ale vytváranie a skúšanie nových chutí s blízkymi!


Nasledujúci článok
S e-Diétou chudnete bez jo-jo efektu


Ďalšie v sekcii: Blog

Téma: Blog

Chcete schudnúť, prečistiť alebo nepribrať?

Pozrite si programy eDiéty:
dieta-pre-zeny-klasik.png
Objednať Diéta pre ženy
Navaríme, zabalíme, dovezieme.
dieta-pre-muzov-klasik.png
Objednať Diéta pre mužov
Navaríme, zabalíme, dovezieme.